teta_new_logo

technické specifikace

Jádro matracepřírodní kaučuk
Potahový materiál100% bavlna (kepr)
Hygienická zátěž3 roky
Výška matrace17 cm
Hmotnost (ZR)*asi 22 kg
Nosnostdo 70 kg
Vyráběné rozměry70x200cm, 80x200cm, 90x200cm, 100x200cm, 140x200cm, 160x200cm, 180x200cm, 200x200cm jakékoliv další rozměry na přání včetně délek 210cm
Tuhoststředně tuhé provedení
Hlavní vlastnostiantibakteriální, antimikrobiální, hypoalergenní, přírodní, zdravá, česká

ZR ... základní rozměr matrace

materiály použité při výrobě

Bavlněné rouno jako materiál je nedocenitelná pro svou pevnost v tahu a ohebnost, ale zároveň je pružná a vzdušná. Bavlněné rouno má zvýšenou schopnost přijímat a následně odpařovat vlhkost. Přírodní matrace se zvýšeným obsahem bavlny je ideální volba pro všechny s atopickými ekzémy, alergiemi a chorobami kůže. [zjistit více]

Kokos dodává přírodní matraci pružnost, vzdušnost a přirozené ortopedické vlastnosti. Díky svému přírodnímu charakteru je kokos vhodný pro výrobu matrací pro alergiky, neboť není živnou půdou pro roztoče a nedrží se v nich vlhkost. Je přirozeně antibakteriální, antimikrobiální a hypoalergenní. [zjistit více]

Přírodní kaučuk použitý v této přírodní matraci ve formě pojených desek je velice měkký a pružný. Pórovitá struktura kaučukového jádra v matraci zaručuje velmi dobrou propustnost vzduchu a kaučukové jádro tím pádem nevlhne a udržuje suchou a příjemnou propustnost matrace. [zjistit více]

Oděvní useň je surovina, kterou používáme v minimálním množství. V matraci zajišťuje fixační funkci a nahrazuje dříve používaný filc, který byl tvrdý a uživatele matrace nepříjemně tlačil.

Bavlněná látka je jedním z materiálů, které na matraci vidíte, jedná se o povrchovou látku, kterou používáme v několika verzích, jako je standardní kepr, zakázkový kepr, saténová bavlna a další. Povrchovou látku jsme schopni na žádost zákazníka zvolit zakázkově, v takovém případě se ovšem cena matrace někdy až extrémně zvyšuje.

standardní přírodní matrace

TETA

ve středně tuhém provedení

Použití těch nejkvalitnějších přírodních materiálů dodává matraci její nezaměnitelné vlastnosti jako je vzdušnost a přirozené antibakteriální schopnosti. Tato přírodní matrace je šita ručně výhradně z přírodních materiálů a s využitím tradičních řemeslných postupů.

Jádro je v této přírodní matraci tvořeno kokosem a přírodním kaučukem, který je vysoce vzdušný, elastický, a odolný proti prachu a roztočům. Přírodní matrace dále obsahuje bavlnu, která skvěle vstřebává vlhkost, je měkká a zároveň velmi pevná, navíc je přirozeně - hypoalergení. Celý vnitřek ručně šité matrace je uložen v obalu vyrobeného ze 100% bavlny.

Standardní přírodní matraci TETA doporučujeme alespoň 1x měsíčně obracet, proklepat a vyvětrat, jak je uvedeno v návodu k obsluze. Její povrch nejlépe ochráníte svrchní podložkou vyrobenou také z přírodních materiálů, které máme v naší nabídce. Jako jediní výrobci také vyrábíme přírodní toppery. S přírodním topperem tak nebudete degradovat kvalitní přírodní látky v matraci, jako když použijete například topper polyesterový, nebo nepropustný polyuretanový.

jak matrace získala své jméno

Své jméno dostala přírodní matrace podle bájné sestry kněžny Libuše. Teta (Tethka) byla dle pověstí prostřední dcerou vojvody Kroka.

Teta měla být pohanskou kněžkou (čarodějnicí) a učitelkou staroslovanských kultů a sídlit měla na hradě Tetín, který nalezneme poblíž Karlštejna, „na vrcholu strmé skály u řeky Mže (nyní Berounky)“.

Uměla prý mluvit s duchy a údajně zavedla "pověrečnou nauku" a učila "modloslužebným řádům".