Kazi_duo_001_blk
Kazi_duo_002_blk
Kazi_duo_003_blk

technické specifikace

Jádro matracekokosové vlákno, přírodní kaučuk
Potahový materiál100% bavlna (kepr)
Hygienická zátěž3 roky
Výška matrace20 cm
Hmotnost (ZR)*asi 25 kg
Nosnostdo 90 kg
Vyráběné rozměry70x200cm, 80x200cm, 90x200cm, 100x200cm, 140x200cm, 160x200cm, 180x200cm, 200x200cm jakékoliv další rozměry na přání včetně délek 210cm
Tuhosttuhé provedení
Hlavní vlastnostiantibakteriální, antimikrobiální, hypoalergenní, přírodní, zdravá, česká

ZR ... základní rozměr matrace

materiály použité při výrobě

Bavlněné rouno jako materiál je nedocenitelná pro svou pevnost v tahu a ohebnost, ale zároveň je pružná a vzdušná. Bavlněné rouno má zvýšenou schopnost přijímat a následně odpařovat vlhkost. Přírodní matrace se zvýšeným obsahem bavlny je ideální volba pro všechny s atopickými ekzémy, alergiemi a chorobami kůže. [zjistit více]

Kokos dodává přírodní matraci pružnost, vzdušnost a přirozené ortopedické vlastnosti. Díky svému přírodnímu charakteru je kokos vhodný pro výrobu matrací pro alergiky, neboť není živnou půdou pro roztoče a nedrží se v nich vlhkost. Je přirozeně antibakteriální, antimikrobiální a hypoalergenní. [zjistit více]

Přírodní kaučuk použitý v této přírodní matraci ve formě pojených desek je velice měkký a pružný. Pórovitá struktura kaučukového jádra v matraci zaručuje velmi dobrou propustnost vzduchu a kaučukové jádro tím pádem nevlhne a udržuje suchou a příjemnou propustnost matrace. [zjistit více]

Koňská žíně zajišťuje v matraci výborné termoregulační vlastnosti, tedy v létě příjemně chladí a udržuje teplotu lidského těla a v zimě přijemně hřeje. Koňské žíně také zajišťují cirkulaci tělesné vlhkosti do matrace a z matrace. Specialisté na alternativní medicínu dokonce tvrdí, že koňské žíně odklánějí geopatogenní zóny. Pokud uvažujete o matraci z koňských žíní, doporučujeme napsat si k nám o vzorek, abyste zjistili, zda na žíně nejste alergičtí. [zjistit více]

Oděvní useň je surovina, kterou používáme v minimálním množství. V matraci zajišťuje fixační funkci a nahrazuje dříve používaný filc, který byl tvrdý a uživatele matrace nepříjemně tlačil.

Bavlněná látka je jedním z materiálů, které na matraci vidíte, jedná se o povrchovou látku, kterou používáme v několika verzích, jako je standardní kepr, zakázkový kepr, saténová bavlna a další. Povrchovou látku jsme schopni na žádost zákazníka zvolit zakázkově, v takovém případě se ovšem cena matrace někdy až extrémně zvyšuje.

luxusní přírodní matrace

KAZI

v tuhém provedení

Použití těch nejkvalitnějších přírodních materiálů dodává matraci její nezaměnitelné vlastnosti jako je vzdušnost a přirozené antibakteriální schopnosti. Tato přírodní matrace je šita ručně výhradně z přírodních materiálů a s využitím tradičních řemeslných postupů.

Jádro je v této přírodní matraci tvořeno kokosem a přírodním kaučukem, který je vysoce vzdušný, elastický, a odolný proti prachu a roztočům. Koňské žíně jsou zase velmi pružné a mají výborné termoregulační vlastnosti, tedy dokáží akumulovat teplo a perfektně odvádějí vlhkost. Tradiční čínská medicína dokonce tvrdí, že koňské žíně odklání patogenní zóny. Přírodní matrace dále obsahuje bavlnu, která skvěle vstřebává vlhkost, je měkká a zároveň velmi pevná, navíc je přirozeně - hypoalergení. Celý vnitřek ručně šité matrace je uložen v obalu vyrobeného ze 100% bavlny.

Luxusní přírodní matraci KAZI doporučujeme alespoň 1x měsíčně obracet, proklepat a vyvětrat, jak je uvedeno v návodu k obsluze. Její povrch nejlépe ochráníte svrchní podložkou vyrobenou také z přírodních materiálů, které máme v naší nabídce. Jako jediní vyrábíme a nabízíme také přírodní toppery. S přírodním topperem tak nebudete degradovat kvalitní přírodní látky v matraci, jako když použijete například topper polyesterový, nebo nepropustný polyuretanový.

jak matrace získala své jméno

Své jméno dostala tato luxusní přírodní matrace podle bájné sestry kněžny Libuše. Kazi, nebo také Káša byla dle pověstí nejstarší dcerou prvního soudce kmene Čechů, Kroka.

Kazi měla být pohanskou kněžkou (čarodějnicí) zaobírající se prý bylinkářstvím a měla mít údajně léčitelské schopnosti. Uzdravovala tak nemocné a zraněné.

Kazi znamená v překladu "vznešená". Původně se mělo za to, že Kazi neměla vlastní hrad, později se v kronikách objevuje Kazín, který dnes známe jako skálu nad Berounkou naproti obci Dolní Mokropsy, ale nejvíce pramenů tvrdí, že Kazi byla stejně jako Teta dcerou Kosmasovou (tedy v duchovním smyslu) , který si ji ve svém díle vymyslel.