medirační podložka_logo
Meditační podložka MANDALA solo
Meditační podložka MANDALA cover

technické specifikace

Jádro podložkynetkané bavlněné rouno
Potahový materiál100% bavlna (kepr)
Hygienická zátěž2 roky
Výška podložky8 cm
Hmotnost (ZR)*asi 4,5 kg
Nosnostdo 50 kg
Vyráběné rozměry80 x 100cm, 90 x 100cm, jakékoliv další na přání
Tuhostměkké provedení
Hlavní vlastnostipřírodní, zdravá, česká, termoregulační, měkká

ZR ... základní rozměr podložky

cena a platební podmínky

Jelikož je naše výroba převážně zakázková a ceny materiálu, které dovážíme z celé Evropy od předních výrobců se často mění, nejsme schopni stanovit jednoznačné ceny za jednotlivé artikly dle rozměrů. Rozhodli jsme se proto, že stanovíme základní cenu nejmenšího rozměru, ve kterém se produkt vyrábí a tato cena bude pevná vždy po celý rok, aby naši zákazníci měli představu, v jakých cenových hladinách se naše produkty pohybují. Ceny ostatních rozměrů vám velmi rádi zpracujeme na míru.

Rozměr základního vzorku: 80 x 100 x 8 cm

Cena základního vzorku: 1.890,- vč DPH

materiály použité při výrobě

Bavlněné rouno jako materiál je nedocenitelná pro svou pevnost v tahu a ohebnost, ale zároveň je pružná a vzdušná. Bavlněné rouno má zvýšenou schopnost přijímat a následně odpařovat vlhkost. Přírodní meditační podložka se zvýšeným obsahem bavlny je ideální volba pro každého s atopickými ekzémy, alergiemi a chorobami kůže. [zjistit více]

Oděvní useň je surovina, kterou používáme v minimálním množství. V přírodní meditační podložce zajišťuje fixační funkci a nahrazuje dříve používaný filc, který byl tvrdý a uživatele nepříjemně tlačil.

Bavlněná látka je jedním z materiálů, které na meditační podložce vidíte, jedná se o povrchovou látku, kterou používáme v několika verzích, jako je standardní kepr, zakázkový kepr, saténová bavlna a další. Povrchovou látku jsme schopni na žádost zákazníka zvolit zakázkově, v takovém případě se ovšem cena podložky někdy až extrémně zvyšuje.

přírodní meditační podložka

MANDALA

v měkkém provedení

Přírodní meditační podložka v měkkém provedení je šita z přírodních materiálů a s využitím tradičních řemeslných postupů.

Jádro této přírodní meditační podložky je tvořeno netkaným bavlněným rounem, které je technologicky vrstveno a sešito. Bavlna ve formě tkané nevysrážené látky tvoří obal podložky. Látka lze nahradit 100% bavlnou v saténové úpravě, ve které šijeme naše přírodní matrace. Pro své zákazníky jsme schopni také ušít podložku v zakázkové látce, kterou si zákazník dodá.

Přírodní meditační podložka MANDALA je prodyšná a má dobré termoregulační vlastnosti. Podložka je navíc hypoalergenní.

Přírodní meditační podložku doporučujeme po každém použití naklepat a nechat chvíli větrat čerstvým vzduchem. Její povrch nejlépe ochráníte pratelným potahem, který máme také v naší nabídce.

jak meditační podložka získala své jméno

Meditační podložku jsme vzhledem k historii meditace v Čechách pojmenovali MANDALA.

Slovo MANDALA znamená kruh nebo v přeneseném významu magický kruh. I když slovo MANDALA je východního původu, je nad kulturním symbolem jednoty a rovnováhy napříč všemi dobami, kulturami i náboženstvími. Nejstarší obrazce typu mandala se vyskytovaly už v době paleolitu, tedy jsou staré jako samo lidstvo. Mandaly se dají najít také v půdorysu starověkých staveb i staveb v moderních dějinách. (Egypt, Babylon, Jáva, Dubai).

Původně bylo slovo mandala používáno pouze ve staroindickém obřadním jazyce sanskrtu. Ve 20. století se ale jeho používání rozšířilo díky C. G. Jungovi do celého světa. Jung totiž tímto slovem začal označovat nejprve své kruhové kresby a později i kresby svých pacientů a další kruhové ornamenty, které se hojně vyskytují po celé Evropě. Došlo tak k rozšíření významu slova z původně náboženských obrazů z východu na jakékoliv kruhové kresby a ornamenty.

V nejširším smyslu jsou mandaly diagramy, které ukazují, jak se chaos stává harmonickou formou. Toho využívá i psychologie a psychoterapie, kde jsou mandaly používány jako relaxační pomůcka a jako doplněk k tradiční léčbě. [zdroj: Wikipedie]