Ječmínek_newlogo_v_potahu
Ječmínek_newlogo

technické specifikace

Jádro matracenetkané bavlněné rouno
Potahový materiál100% bavlna (kepr)
Hygienická zátěž3 roky
Výška matrace10 cm
Hmotnost (ZR)*asi 8 kg
Nosnostdo 20 kg
Vyráběné rozměry120 x 60cm, 70 x 140cm, jakékoliv další na přání
Tuhostměkké provedení
Hlavní vlastnostiantibakteriální, antimikrobiální, hypoalergenní, přírodní, zdravá, dětská, česká

ZR ... základní rozměr matrace

materiály použité při výrobě

Bavlněné rouno jako materiál je nedocenitelná pro svou pevnost v tahu a ohebnost, ale zároveň je pružná a vzdušná. Bavlněné rouno má zvýšenou schopnost přijímat a následně odpařovat vlhkost. Dětská přírodní matrace se zvýšeným obsahem bavlny je ideální volba pro děti s atopickými ekzémy, alergiemi a chorobami kůže. [zjistit více]

Oděvní useň je surovina, kterou používáme v minimálním množství. V matraci zajišťuje fixační funkci a nahrazuje dříve používaný filc, který byl tvrdý a uživatele matrace nepříjemně tlačil.

Bavlněná látka je jedním z materiálů, které na matraci vidíte, jedná se o povrchovou látku, kterou používáme v několika verzích, jako je standardní kepr, zakázkový kepr, saténová bavlna a další. Povrchovou látku jsme schopni na žádost zákazníka zvolit zakázkově, v takovém případě se ovšem cena matrace někdy až extrémně zvyšuje.

dětská přírodní futonová matrace

JEČMÍNEK

v měkkém provedení

Dětská přírodní futonová matrace v měkkém provedení je šita ručně, výhradně z přírodních materiálů a s využitím tradičních řemeslných postupů. Tuto přírodní futonovou matraci šijeme v naší skromné řemeslné dílně v Hořicích v Podkrkonoší a na její výrobě jsme si dali skutečně záležet.

Jádro této přírodní dětské futonové matrace tvoří netkané bavlněné rouno, které je technologicky vrstveno a sešito. Bavlna ve formě tkané nevysrážené látky tvoří obal matrace, kdy je utkána ve vazbě kepr. Látka lze nahradit 100% bavlnou v saténové upravě, ve které šijeme naše přírodní matrace. Pro své zákazníky jsme schopni také ušít matraci v zakázkové látce, kterou si zákazník dodá.

Dětská přírodní futonová matrace je prodyšná, přirozeně antibakteriální, antimikrobiální (nedrží se v ní roztoči) a hypoalergenní.

Dětskou přírodní futonovou matraci doporučujeme alespoň 1x měsíčně obracet, proklepat a vyvětrat, jak je uvedeno v návodu k obsluze. Její povrch nejlépe ochráníte svrchní podložkou vyrobenou také z přírodních materiálů, které máme v naší nabídce. Jako jediní vyrábíme a nabízíme také přírodní toppery. S přírodním topperem tak nebudete degradovat kvalitní přírodní látky v matraci, jako když použijete například topper polyesterový, nebo nepropustný polyuretanový.

jak matrace získala své jméno

Své jméno dětská přírodní futonová matrace získala podle bájného krále z českých pověstí. Ječmínek se dle pověsti narodil v poli ječmene, jak se jeho matka snažila skrýt před manželem, knížetem z Chropyně, který jí chtěl popravit.

Když před manželem prchala, schovala se právě v poli ječmene, a tím se jí podařilo utéci. V poli ji našli lidé ze vsi i s nově narozeným dítkem, lidé je vzali do vsi a dítko, které bylo chlapcem dostalo jméno podle místa, kde přišlo na svět, tedy JEČMÍNEK.

Když král zjistil informace o své ženě, nechal ji i se synem odvézt na neznámé místo. V průběhu času, obměkčen výčitky svědomí, poslal král pro svou rodinu, ale vojáci se vrátili s prázdnou. Král se jal hledat svou rodinu. Při prohledávání celé Moravy, narazili jen na poustevníka, jehož se tázali, kde královu rodinu naleznou.

Poustevník však vyřkl věštbu, která se zapsala do českých bájí: „Pro své hříchy a viny nejsi hoden své ušlechtilé manželky a svého syna. Ten napraví, co jsi pokazil. Jako ty jsi zkázou moravské země, bude on jejím požehnáním a spásou. Ty ho nenajdeš a neuvidíš. Zjeví se a přijde, až země moravská na tom bude nejhůře.“

Když král zesnul, lidé čekali na Ječmínkův návrat, minula léta a staletí a pověst o králi Ječmínkovi přešla v legendu. A tak, jako v Blaníku čekají rytíři v čele se svatým Václavem, až zemi České bude nejhůře, tak král Ječmínek bdí nad Moravou a čeká, až té bude nejhůře.