dětské
a futonové matrace
přinášíme sílu přírody i pro naše nejmenší

Věděli jste, že .... pravý futon vyráběli a užívali již Japonci před více než 3000 lety? Snad každý japonský dům měl lůžko na spaní právě s pravým futonem, který obsahoval bavlnu, koňskou žíni nebo kombinaci obou těchto skvělých materiálů.

Nezapomínejte však, že futonové matrace pro dospělé nejsou určené na dlouhodobé spaní. Zatímco pro batolata jsou futony naprosto dostačující a poskytují jim výborné termoregulační vlastnosti, tak u dětí, dorostenců a dospělých jsou určeny především k siestě a kvalitnímu krátkodobému odpočinku, protože neposkytují dostatečnou ortopedickou oporu tělu.

Pokud pod futon nepoužijete ortopedickou podložku, například TATAMI nebo KOKOSEN, tak vám dlouhodobé spaní na futonu může způsobit vážné zdravotní potíže.


dětská přírodní futonová matrace

ječmínek

v měkkém provedení

Matrace určená pro děti do 4 let nebo hmotnosti do 20 kg, vyráběná v provedení měkkém. Při výrobě používáme 100% bavlnu, bavlněné rouno a přírodní kaučuk, to vše ve speciálním složení.

dětská přírodní futonová matrace

ječmínek

ve středně tuhém provedení

Matrace určená pro děti do 7 let nebo hmotnosti do 30kg, vyráběná v provedení středně-tuhém. Při výrobě používáme 100%ní bavlnu, bavlněné rouno, přírodní kaučuk a vzduchem vrstvený kokos.

dětská přírodní futonová matrace

ječmínek

v tuhém provedení

Matrace určená pro děti do 10 let nebo hmotnosti do 40kg, vyráběná v provedení tuhém. Při výrobě používáme 100%ní bavlnu, bavlněné rouno, přírodní kaučuk a vzduchem vrstvený kokos.

přírodní meditační podložka

mandala

v měkkém provedení

Meditační podložka pro ty, kteří chtějí chvíle hledání svého vnitřního já trávit zdravě a příjemně. Při výrobě používáme 100%ní bavlnu, bavlněné rouno a oděvní useň vysoké kvality.

přírodní meditační podložka

mandala

ve středně tuhém provedení

Meditační podložka pro zdravé a příjemné chvíle hledání svého vnitřního já. Při výrobě používáme 100%ní bavlnu, bavlněné rouno, stabilizovaný přírodní kaučuk a oděvní useň nejvyšší kvality.