Kazi_duo_003_blk
Libuše_duo_003_
MNATA_02

technické specifikace

Jádro matracenetkané bavlněné rouno
Potahový materiál100% bavlna (kepr)
Hygienická zátěž2 roky
Výška1 cm
Hmotnost (ZR)*asi 0,5 kg
Vyráběné rozměry70x200cm, 80x200cm, 90x200cm, 100x200cm, 140x200cm, 160x200cm, 180x200cm, 200x200cm, jakékoliv další na přání včetně délek 210cm
Hlavní vlastnostitermoregulační, pomáhá odvádět pot od těla, přírodní, zdravý, český

ZR ... základní rozměr

materiály použité při výrobě

Bavlněné rouno jako materiál je nedocenitelná pro svou pevnost v tahu a ohebnost, ale zároveň je pružná a vzdušná. Bavlněné rouno má zvýšenou schopnost přijímat a následně odpařovat vlhkost. Dětská přírodní matrace se zvýšeným obsahem bavlny je ideální volba pro děti s atopickými ekzémy, alergiemi a chorobami kůže. [zjistit více]

Bavlněná látka je jedním z materiálů, které na matraci vidíte, jedná se o povrchovou látku, kterou používáme v několika verzích, jako je standardní kepr, zakázkový kepr, saténová bavlna a další. Povrchovou látku jsme schopni na žádost zákazníka zvolit zakázkově, v takovém případě se ovšem cena matrace někdy až extrémně zvyšuje.

přírodní topper

mnata

Přírodní topper MNATA je chránič vyráběný naší společností ručně v dílně v Hořicích. Měkká bavlna uvnitř chrániče nebrání v přirozených termoregulačních vlastnostech matrace a kvalitní obal ze 100%ní přírodní nevysrážené bavlny garantuje zachování přírodních vlastností. Bavlna také zajišťuje v podložce dokonalou cirkulaci vzduchu během spánku. Jelikož topper je přírodní, není pratelný. Jeho životnost je 1-2 roky a zabraňuje znečištění matrace nebo svrchní podložky. Není určen k zachycení většího množství tekutin.

Použitím takového topperu prodloužíte životnost matrace až na dvojnásobek a do budoucna snížíte své výdaje v případě náhlého poškození vlivem nepředvídatelných okolností.

Ruční zpracování dělá z topperu MNATA jedinečný doplněk na českém trhu.

jak topper získal své jméno

Jméno topperu jsme vybrali podle jednoho z bájných českých knížat MNATy.

Mnata byl mýtickým pokračovatelem Přemysla Oráče a kněžny Libuše, jedním ze sedmi legendárních českých knížat mezi Přemyslem Oráčem a prvním historicky doloženým knížetem Bořivojem. Jedna z teorií týkajících se počtu těchto knížat je podepřena freskami za zdech rotundy v moravském Znojmě, ale Anežka Merhautová tvrdí, že tyto fresky zobrazují historicky doložené Přemyslovce včetně moravských údělníků.

Jméno Mnata zaznamenal ve své Kronice české Kosmas, převzala ho i většina historiků z 19. století, včetně Františka Palackého. Jméno lze vyložit jako pamětlivý (od slova mníti – pamatovat).