CROCCO_001
Libuše_duo_002
Kazi_duo_002_blk

technické specifikace

Jádro matracenetkané bavlněné rouno
Potahový materiál100% bavlna (kepr)
Hygienická zátěž3 roky
Výška matrace10 cm
Hmotnost (ZR)*asi 20 kg
Vyráběné rozměry70x200cm, 80x200cm, 90x200cm, 100x200cm, 140x200cm, 160x200cm, 180x200cm, 200x200cm, jakékoliv další na přání včetně délek 210cm
Provedenízákladní
Hlavní vlastnostitermoregulační, pomáhá odvádět pot od těla, přírodní, zdravá, česká

ZR ... základní rozměr

cena a platební podmínky

Jelikož je naše výroba převážně zakázková a ceny materiálu, které dovážíme z celé Evropy od předních výrobců se často mění, nejsme schopni stanovit jednoznačné ceny za jednotlivé artikly dle rozměrů. Rozhodli jsme se proto, že stanovíme základní cenu nejmenšího rozměru, ve kterém se produkt vyrábí a tato cena bude pevná vždy po celý rok, aby naši zákazníci měli představu, v jakých cenových hladinách se naše produkty pohybují. Ceny ostatních rozměrů vám velmi rádi zpracujeme na míru.

Rozměr základního vzorku: 70 x 200 x 10 cm

Cena základního vzorku: 12.400,- vč DPH

materiály použité při výrobě

Bavlněné rouno jako materiál je nedocenitelná pro svou pevnost v tahu a ohebnost, ale zároveň je pružná a vzdušná. Bavlněné rouno má zvýšenou schopnost přijímat a následně odpařovat vlhkost. Dětská přírodní matrace se zvýšeným obsahem bavlny je ideální volba pro děti s atopickými ekzémy, alergiemi a chorobami kůže. [zjistit více]

Oděvní useň je surovina, kterou používáme v minimálním množství. V matraci zajišťuje fixační funkci a nahrazuje dříve používaný filc, který byl tvrdý a uživatele matrace nepříjemně tlačil.

Bavlněná látka je jedním z materiálů, které na matraci vidíte, jedná se o povrchovou látku, kterou používáme v několika verzích, jako je standardní kepr, zakázkový kepr, saténová bavlna a další. Povrchovou látku jsme schopni na žádost zákazníka zvolit zakázkově, v takovém případě se ovšem cena matrace někdy až extrémně zvyšuje.

přírodní svrchní podložka

crocco

v základním provedení

Svrchní podložka, neboli čabraka CROCCO v základním provedení je základní verzí svrchní podložky vyráběné naší společností. Tato měkká svrchní podložka je tvořena pouze bavlněnou výplní a kvalitním obalem ze 100% bavlny. Bavlna zajišťuje v podložce dobré termoregulační vlastnosti a zajišťuje dokonalou cirkulaci vzduchu během spánku, zároveň zajišťuje optimální odvádění vlhkosti od těla během spánku. Odvedenou vlhkost následně vyloučí do okolního prostředí v době, kdy má k matraci volný přístup čerstvý vzduch. V matraci přitom zůstávají soli obsažené v lidském potu a proto doporučujeme matraci alespoň 1x za 3 roky nechat prověřit z důvodu hygienické zátěže.

Použitím takovéto svrchní podložky prodloužíte životnost vlastní matrace až na dvojnásobek a do budoucna snížíte své výdaje v případě náhlého poškození vlivem nepředvídatelných okolností.

Ruční zpracování dělá ze svrchní podložky Crocco jedinečný doplněk Vaší ložnice, který zastává hlavně funkci ochrannou (pro matrace) a dodá vám pocit úžasné měkkosti během spánku.

Svrchní přírodní podložku Crocco doporučujeme alespoň 1x měsíčně obracet, proklepat a vyvětrat, jak je uvedeno v návodu k obsluze. Její povrch nejlépe ochráníte svrchním topperem vyrobeným z přírodních materiálů, které máme v naší nabídce. Jako jediní vyrábíme a nabízíme také přírodní toppery. S přírodním topperem tak nebudete degradovat kvalitní přírodní látky použité při výrobě, jako když použijete například topper polyesterový, nebo nepropustný polyuretanový.

jak podložka získala své jméno

Jméno svrchní podložky jsme zvolili podle bájného vojvody nebo také soudce kmene Čechů, tedy Kroka, otce bájných českých sester Kazi, Libuše a Tety.

„Mezi nimi povstal muž, jménem Krok, podle jeho jména je znám hrad, již stromovím zarostlý, v lese u vsi Zbečna se nalézá. Byl to muž za svého věku naprosto dokonalý, bohatý statky pozemskými a v svých úsudcích rozvážný a důmyslný. K němu se sbíhali, jako včely k úlům, lidé nejen z vlastního jeho rodu, nýbrž i z celé země všichni, aby je po právu rozsuzoval. Tento znamenitý muž neměl mužské potomky, zplodil však tři dcery, jimž příroda udělila nemenší poklady moudrosti, nežli jaké dává mužům.“